Skvostný exemplář numismatiky spojuje řemeslnou dovednost a historickou hodnotu.

V mincovním světě existují mince, které přináší nejenom peněžní hodnotu, ale i umění a historii. Jedním z takových vzácných pokladů je Pamětní zlatá mince "200 EUR Francouzská excelence Van Cleef Proof", která nás vtahuje do světa šperkařského umění a francouzského řemeslného mistrovství. Tato mince není jen mincí; je to umělecké dílo ve formě zlata.

 Historie a význam

Tato pamětní mince byla vydána Francouzskou mincovnou a Van Cleef & Arpels, renomovaným francouzským šperkařským domem, společně. Jejím cílem je oslavit excelenci a řemeslnou dovednost, kterou oba subjekty reprezentují. Mince byla vydána v roce 2019 a má nominální hodnotu 200 EUR. Je vyrobena z 90% čistého zlata (Au 900/1000) a váží 31,104 gramů.

Význam pro sběratele

Tato mince je nejen nádherným kouskem pro sběratele, ale také symbolizuje spojení dvou světů - mincovnictví a šperkařství. Je to zároveň výjimečná investice, protože její hodnota bude s časem pravděpodobně růst, jak stoupá poptávka po vzácných a krásných numismatických kouscích. Mince "200 EUR Francouzská excelence Van Cleef Proof" je také vynikajícím dárkem pro milovníky numismatiky, historie a umění.

Pamětní zlatá mince "200 EUR Francouzská excelence Van Cleef Proof" je nejen investicí, ale její krása a historická hodnota ji činí jedním z vrcholných exemplářů mincovního světa.

Minci máme aktuálně ihned k dispozici, proto může být nejen vhodnou volbou investice, ale také ideálním dárkem. 

Produkt naleznete v našem e-shopu ZDE